Facebook

UNION ROSTER, SCORES PLAYOFF NOTES

Published on Sunday, November 4, 2012

UNION YELLOW JACKETS

SCHEDULE/RESULTS

Aug. 24 at Spartanburg, W, 41-33

Aug. 31 Gaffney, L, 21-28

Sept. 7  Greer, L, 28-41

Sept. 14 at Fairfield Central, W, 42-40

Sept. 21 at Newberry, W, 35-28

Sept. 28 at Woodruff, L, 37-63

Oct. 12 Broome, W. 51-37

Oct. 19 Chapman, W. 28-6

Oct. 26 Chester, L, 26-42

State Playoffs

Nov. 2            at Wren, W, 56-28

Nov.  9, at Greer, 7:30 p.m.

Nov. 16, TBA

UNION NUMERICAL ROSTER

NO.

NAME

POSITION

CLASS

1

Victor Ruth

WR

Senior

2

Jordan Spencer

DB

Junior

3

Derrick Good

DB

Senior

4

T.J. Foster

WR

Junior

5

Michael Guin

RB

Sophomore

6

Keiston Smith

QB

Senior

7

Dakota Ivester

TE

Senior

9

Matt Barnett

QB

Junior

10

Damion Jeter

LB

Senior

11

Chris Booker

WR

Senior

12

Brandon Shetley

K

Senior

13

Kalay Jones

WR

Senior

16

Skeeter Smith

DB

Senior

18

Michael McCants

WR

Sophomore

19

Jared Booker

WR

Sophomore

21

Braylin Brown

LB

Junior

22

Venshay Beatty

DB

Sophomore

23

Trayvond Davis

RB

Senior

24

Antonio Tucker

DB

Senior

26

DeJuan Shell

DB

Junior

27

Nick Fowler

TE

Senior

28

Adrian Brown

RB

Senior

29

Martez Crosby

LB

Senior

30

Shontis Stewart

DB

Sophomore

33

Sjevon Gibson

DB

Senior

34

Matt Still

K

Sophomore

35

Shakir Smith

LB

Junior

36

Desmond Young

RB

Sophomore

37

Christian Petty

FB/LB

Sophomore

39

Brennen Cannup

LB

Sophomore

40

Andrew

LB

Junior

42

Dontae Nash

LB

Junior

43

Malik Thomas

LB

Sophomore

44

Darian Smith

DB

Senior

45

Brandon Mathis

LB

Sophomore

46

Devonte Tucker

RB

Sophomore

47

Dillan Williams

LB

Senior

51

Jerrad Fowler

LB

Senior

52

Chase Puckett

LB

Senior

54

Vernon Gilliam

OL

Junior

55

Devonte Wood

DE

Senior

56

Bubba Smith

OL

Senior

57

Cameron Queen

OL/DL

Sophomore

58

Tyler Gibson

OL

Senior

59

Malik Gray

OL

Sophomore

60

Deandre Clayton

OL

Sophomore

61

Andrew McGee

OL

Senior

62

Octavous Thompson

OL

Sophomore

64

Dustin Ivey

OL/DL

Junior

67

Caleb Henderson

OL

Sophomore

68

Mark Hardy

OL

Senior

70

Jamarcus Henderson

DE

Junior

71

Hunter Cooke

OL

Sophomore

73

Donnell Hunter

DL

Junior

75

Darryl Smith

OL

Junior

77

Robert Sims

DL

Senior

78

Stevon Johnson

OL

Senior

80

Shemar Glenn

WR

Sophomore

83

Trey Kershaw

DB

Sophomore

85

Arthur Gory

LB

Junior

89

DJ  Mitchell

LB

Junior

91

Calvin Jeter

DE

Senior

92

Dijon Means

DE

Junior

 

CLASS 3A PLAYOFF SCORES / SCHEDULE

FIRST ROUND

NOVEMBER 2

UPPER STATE

Daniel 45, Broome 21

Lower Richland 26, Blue Ridge 21

Chester 49, Emerald 34

Greenville 35, Chapin 21

Greer 28, Seneca 14

Union County 56, Wren 28

A.C. Flora 55, Pickens 31

Belton-Honea Path 63, Woodruff 56

LOWER STATE

Hanahan 49, Gilbert 14

Myrtle Beach 43, Manning 14

Strom Thurmond 62, Hilton Head 20

Marlboro County 37, Georgetown 3

Socastee 30, Crestwood 12

Berkeley 24, Midland Valley 2

Hartsville 54, Southside 0

Swansea 17, Orangeburg-Wilkinson 0

 

NOVEMBER 9

SECOND ROUND

UPPER STATE

Union County at Greer

Belton-Honea Path at A.C. Flora

Greenville at Chester

Lower Richland at Chester

LOWER STATE

Myrtle Beach at Hanahan

Marlboro County at Thurmond

Berkeley at Socastee

Swansea at Hartsville

NOVEMBER 18 – Third Round / TBA

NOVEMBER 25 – Upper and Lower state finals 

DECEMBER 3 – State Championship at Williams-Brice Stadium 

 

Share



Related Photo Galleries


Leave a Comment



Most Popular Stories

Trending: Greenville-Spartanburg International Airport, Obituaries, Chon Restaurant, Allen Bennett Hospital